Projeler
Artefactur Projeleri
Artefactur’da geliştirilen karo tasarımı dünyanın her yerinde gerçek eşsiz eserlerin oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Bu sayede sanatçı ve mimarlar aynen yüzlerce yıllık sanat eserlerinin karakterini muhafaza etmeyi başaran restorasyon ustaları gibi sağlanan imkanlardan yararlanmaktadırlar.
1.
Aschaffenburg Garı: Açık mavinin hafifliği
Aschaffenburg 2012. Garın modernizasyonu kapsamında Şubat ayında yeni ve genişletilmiş bir yaya tüneli açılacak.
daha fazla
2.
1879 reloaded – Europagalerie Saarbrücken
Eski Saarbrücken Maden İşletmesi Müdürlüğü, 1879 yılında mimar Martin Gropius’un bir eseri olup uzun ve yorucu bir restorasyon çalışmasından sonra Saarbrücken Avrupa Galerisi’nin mimarı anlamda kalbi olarak prezente ediliyor.
daha fazla
3.
Mercedes Benz - Fashion Week
Berlin’deki Mercedes Benz - Fashion Week uluslararası tasarımcılara koleksiyonlarını sergilemek için bir platform sunmaktadır. Moda ve modelleri sunmak amacı ile „Le rêve et ma vie“ serisinin klasik-modern eğilimli mozaik elemanları tasarımcı Kilian Kerner’in koleksiyonunda yer alan ...
daha fazla
7.
Sevilen buluşma noktası - Schwimmoper Wuppertal
Geniş kapsamlı bir yenileme çalışmasını takiben Schwimmoper olarak bilinen kapalı yüzme havuzu 2010 yılında yeniden açıldı. Tarihi eser kapsamında koruma altında bulunan binanın orijinal genel görünümünün korunmasına çini uzmanları büyük bir katkıda bulundular.
daha fazla
9.
Yaşayan tarih – Nürnberg Metro İstasyonu
Nürnberger Rathenauplatz’ın altında metro bekleyenler meşhur kafaların ortasında bulunur. Artefactur ile işbirliği içerisinde Nürnberg’li mimar Gregor Hiltner, Walther Rathenau ve Theodor Herzl’in portrelerini çıkardı:
daha fazla